Sliema – nad zatoką Marsamxett

Nad zatoką Marsamxett - Sliema

Dzisiaj z samego rana postanowiłam wyruszyć na zwiedzanie dwóch miast – Sliemy oraz Valletty – stolicy wyspy. Z dworca autobusowego w Bugibbie zabrał mnie autobus nr 12 (bilet całodniowy – koszt 2,6 euro). Trasa ciągnie się wzdłuż wybrzeża. Po drodze mija się kilka miast: Qawra, Pembroke, Paceville, St. Julian’s. To ostatnie niegdyś było wsią rybacką – dzisiaj uchodzi na jedno z najbardziej rozrywkowych miast na wyspie.

Trasa od Bugibby do Sliemy - Malta

Poruszając się po wyspie często trudno stwierdzić kiedy kończy się jedno miasto, a zaczyna kolejne. Dla turystów granica nie jest wyczuwalna :).

Sliema

Minęłam zatokę Spinola, w której na wodzie kołysało się mnóstwo kolorowych łódek, zatokę Balutta, nad którą położona jest część Sliemy oraz kościół Matki Bożej z Góry Karmel. Jednak ze względu na ciągnący się korek postanowiłam wysiąść i przespacerować się promenadą dalej w głąb Sliemy.

Miasto położone jest na półwyspie między otwartym morzem a Marsamxett Harbour. Obecnie żyje głównie z turystyki i bogatych hoteli, a działki budowlane są tu podobno najdroższe na całej wyspie. Po drugiej stronie Sliemy położona jest Valletta, do której można dostać się promem. Podobnie jak w Bugibbie, nie ma tu piaszczystych plaż, a skalne półki łagodnie opadają do morza.

Mapa Sliemy - Malta

Widok na St. Julian’sWidok na St. Julian's, Sliema - Malta

Zatoka Spinola

Zatoka Spinola, Sliema - Malta

Promenada nad morzem w Sliemie

Promenada w Sliemie

Plaża w Sliemie

Plaża w Sliemie, Malta

 Widok ze Sliemy na Vallettę

Widok ze Sliemy na Vallettę - Malta

Port w Sliemie

Port w Sliemie - Malta

Wybrzeże jest tak kręte, że spacer ze Sliemy do Valletty zająłby mi bardzo dużo czasu. Dlatego tuż przed Manoel Island wsiadłam w autobus, który zawiózł mnie na główny dworzec do Valletty.

Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym. Uwielbia podróżować i planować, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii. Jej podróżniczym marzeniem jest Kuba, Patagonia oraz Japonia. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - w butach biegowych lub na rowerze, a zimą na basenie lub łyżwach.

Postaw mi kawę!

Postaw mi kawę

Zarezerwuj nocleg na Booking.com

Booking.com

O mnie

Nazywam się Marta i jestem autorką tego bloga. Miło mi, że tu jesteś :). Kilka słów o mnie… jestem podróżniczką z zamiłowania oraz „turystką” i redaktorką z wykształcenia

Podróże w 2024 roku

  • styczeń Alicante i Marakesz
  • marzec Teneryfa
  • kwiecień – Tajlandia
  • wrzesień – Czarnogóra

Facebok

Instagram