Mondello, czyli plażowanie na Sycylii

Mondello, czyli plażowanie na Sycylii

Po pierwszym dniu mojego pobytu na Sycylii zwiedzaniu Palermo, przyszedł czas na wyjazd na jedną z pobliskich plaż. Pogoda zachęcała do plażowania, ale temperatura na początku lutego nie była odpowiednia na strój kąpielowy ;).

Zdecydowałam się pojechać na zachód, do miejscowości Mondello. Jeśli będziecie mieli dość zgiełku i hałasu Palermo, polecam wybrać się tu na odpoczynek. A dla tych, których lubią leniuchować na plaży – jest to idealne miejsce na wczasy.

W informacji turystycznej, dowiedziałam się, który autobus kursuje do Mondello. Przystanek autobusowy znajduje się obok teatru Politeama Garibaldi. Mondello leży tylko 11 km od Palermo, dlatego kilkanaście minut jazdy autobusem wystarczy, aby znaleźć się w pięknej i spokojnej okolicy, gdzie góry sąsiadują z morzem.

Mondello leży 11 km na zachód od Palermo, Sycylia

Mondello to obecnie mały nadmorski kurort ukryty pod północną skarpą Monte Pellegrino. Niegdyś była to wioska rybaków, skupiona wokół XV-wiecznej wieży. Jednak ostatnie stulecie zmieniło ją w okazałą i zieloną dzielnice willową. Złote lata miasteczka zaczęły się u schyłku XIX wieku, gdy założono tu miasto, w którym zamożni Sycylijczycy wznosili wille. Z tego okresu pochodzą też secesyjne łaźnie zbudowane w morzu na palach.

Mondello to obecnie mały nadmorski kurort, Sycylia

Znajduje się tu jedna z ładniejszych piaszczystych plaż na Sycylii o długości 2 km (większość na wyspie jest kamienista).

Latem jest tu bardzo dużo turystów, Mondello, Sycylia

Większość plaż na Sycylii jest kamienistych

Po jednodniowym odpoczynku, przyszedł czas na odwiedzenie ostatniego miejsca na Sycylii – Cefalu.

Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym. Uwielbia podróżować i planować, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii. Jej podróżniczym marzeniem jest Kuba, Patagonia oraz Japonia. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - w butach biegowych lub na rowerze, a zimą na basenie lub łyżwach.

Postaw mi kawę!

Postaw mi kawę

Zarezerwuj nocleg na Booking.com

Booking.com

O mnie

Nazywam się Marta i jestem autorką tego bloga. Miło mi, że tu jesteś :). Kilka słów o mnie… jestem podróżniczką z zamiłowania oraz „turystką” i redaktorką z wykształcenia

Podróże w 2024 roku

  • styczeń Alicante i Marrakesz
  • luty – Ustka
  • marzec Teneryfa i Góry Opawskie
  • kwiecień – Tajlandia
  • maj – szlak rowerowy Doliny Baryczy
  • czerwiec – Tatry
  • wrzesień – Czarnogóra

Facebok

Instagram