Spływy kajakowe Krutynią

Spływy kajakowe Krutynią

Polska jest pełna ciekawych i pięknych miejsc, w których możemy spędzać wakacje. Wielbiciele aktywnego wypoczynku na pewno świetnie będą się bawili podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią. Co ciekawego można tam zobaczyć?

Krutyń

Krutyń jest to malownicza wieś znajdująca się na Mazurach, które są  uważane za najpiękniejsze miejsce w Polsce. Jest to znana miejscowość dzięki rzece, nad którą leży – Krutyni. To właśnie Krutynia jest główną atrakcją na Mazurach, ponieważ są tam organizowane spływy kajakowe. W samej wsi warto zobaczyć uroczą drewnianą zabudowę, która zachowała się tu w dobrym stanie.

Szlak Krutynia

Szlak Krutynia jest uważany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Jest tak między innymi dlatego, że ma bardzo zróżnicowaną formę oraz przebiega przez Puszczę Piską i Mazurski Park Krajobrazowy. Szlak ma około 102 km, z czego 60 km to woda stojąca. Są dwie opcje do wyboru. Pierwsza trasa trwa 1,5 godziny, a druga to trasa godzinna. Po drodze możemy zaobserwować dużo różnych zwierząt, na przykład wiewiórki, sójki, czy też ważki i wiele, wiele innych gatunków, a prawdziwą atrakcją będzie dojrzenie orła bielika lub orła przedniego. Bardzo ciekawe są również gąbki i krasnorosty występujące w rzece. Tworzą one na kamieniach, które pokrywają większą część dna Krutyni, tak zwane krwawe plamy. Oczywiście są pod ochroną. Możemy cieszyć się dużą ilością drzew i co za tym idzie – świeżego powietrza, które dobrze wpływa na cały nasz organizm i jego funkcjonowanie.

Czerpanie zdrowia i siły z przyrody

Świeże powietrze połączone w aktywnym wypoczynkiem na pewno pomoże nam się rozluźnić, oderwać od problemów życia codziennego oraz pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Po wypoczynku na szlaku Krutynia na pewno wrócimy do codziennych spraw rozluźnieni i z nową energią.

Więcej o szlaku Krutynia na stronie www.splywy.pl/krutynia

Przeczytaj także: Co warto zabrać ze sobą na spływ kajakowy?

Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym. Uwielbia podróżować i planować, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii. Jej podróżniczym marzeniem jest Kuba, Patagonia oraz Japonia. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - w butach biegowych lub na rowerze, a zimą na basenie lub łyżwach.

Postaw mi kawę!

Postaw mi kawę

Zarezerwuj nocleg na Booking.com

Booking.com

O mnie

Nazywam się Marta i jestem autorką tego bloga. Miło mi, że tu jesteś :). Kilka słów o mnie… jestem podróżniczką z zamiłowania oraz „turystką” i redaktorką z wykształcenia

Podróże w 2024 roku

  • styczeń Alicante i Marrakesz
  • luty – Ustka
  • marzec Teneryfa i Góry Opawskie
  • kwiecień – Tajlandia
  • maj – szlak rowerowy Doliny Baryczy
  • czerwiec – Tatry
  • wrzesień – Czarnogóra

Facebok

Instagram