Bydgoszcz to miasto, które miałam okazję odwiedzić kilkukrotnie, ale bardzo dawno temu. Na przestrzeni lat przeszło metamorfozę, a spacer po Wyspie Młyńskiej czy Starym Rynku to obecnie czysta przyjemność. Jednak mój lipcowy wyjazd do Bydgoszcz nie był związany ze zwiedzaniem miasta, a z innym wydarzeniem…
Bieganie pojawiło się w moim życiu kilka lat temu i z mniejszym lub większym zaangażowaniem jest kontynuowane do dnia dzisiejszego. Nigdy nie byłam wielką fanką startów w różnego rodzaju zawodach, ale tak się złożyło, że w ubiegłym roku pierwszy raz pokonałam Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim.
Od tamtego czasu zrozumiałam, że bieganie będzie już zawsze towarzyszyć mi w życiu codziennym. Bardzo często wyjeżdżając zabieram ze sobą rzeczy do biegania i korzystając z okazji, że jestem w nowym miejscu, aktywnie spędzam popołudnia czy wieczory. Tak było np. w czasie mojej tegorocznej podróży do Hiszpanii, gdzie udało mi się znaleźć czas na bieganie po Maladze czy Kadyksie.
Zaczęłam walczyć z inną słabością. Pływanie – moja pięta Achillesa. Od podstawówki nie lubiłam chodzić na basen (tak sam zresztą jak nie lubiłam biegać). Każde zajęcia na basenie kończyły się zgrzytaniem zębów i lękiem przed skokiem do wody czy samym pływaniem. Za wszelką cenę chciałam pokonać strach, który towarzyszył mi do niedawna.
Jedyną możliwością, jaką widziałam, aby pokonać słabość było zapisanie się na zawody, które stały się motywacją do treningów. Ale nie mogły być to zawody pływackie, bo z takimi nie dałabym sobie rady. Wymyśliłam, że będzie to… triathlon! I tym oto sposobem, zostałam triathlonistką, pokonując 1/8 dystansu IronMana, podczas tegorocznych zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon.
Właśnie dlatego pojechałam do Bydgoszczy, w której miałam okazję nie tylko pokonać swoją słabość związaną z pływaniem, ale także spędzić weekend w hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia, o którym będzie ten wpis :)
Zarezerwuj pobyt w hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia
Lokalizacja
Mercure Bydgoszcz Sepia położony jest w samym sercu Bydgoszczy, przy ulicy Marszałka Focha. Opera Nova znajduje się po drugiej stronie ulicy, a najważniejsze atrakcje Bydgoszczy można odwiedzić nie korzystając z samochodu czy komunikacji miejskiej. To doskonała lokalizacja dla gości, którzy odwiedzają Bydgoszcz w celach nie tylko turystycznych, ale także biznesowych.
Hotel zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta, 2 minuty pieszej wędrówki od Starego Rynku oraz Wyspy Młyńskiej. Główny dworzec PKP w Bydgoszczy znajduje się 1,5 kilometra od hotelu, główny dworzec PKS – 1,3 kilometra, a Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy oddalony jest o 4 kilometry od hotelu.
Biorąc pod uwagę lokalizację hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia, wszystkie najważniejsze atrakcje miasta są na wyciągnięcie ręki i nie ma potrzeby korzystania z komunikacji miejskiej, aby je odwiedzić:
- Opera Nova – 100 metrów
- Przechodzący przez rzekę – 200 metrów
- Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego – 230 metrów
- Kaszarnia, muzeum – 350 metrów
- Stary Rynek – 400 metrów
- Pomnik Walki i Męczeństwa – 450 metrów
- Katedra pw. św. Marcina i Mikołaja – 500 metrów
- Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła – 600 metrów
- Wyspa Młyńska – 600 metrów
- Młyny Rothera – 650 metrów
- Muzeum Mydła i Historii Brudu – 700 metrów
- Fontanna Potop – 700 metrów
- Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Andrzeja Boboli – 700 metrów
- Wenecja Bydgoska – 900 metrów
- Warzelnia Piwa Bydgoszcz – 900 metrów
- Wieża Ciśnień. Muzeum Wodociągów – 1,3 kilometra
- Bazylika Rzymskokatolicka pw. św. Wincentego á Paulo – 1,4 kilometra
W Bydgoszczy jest wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Powyższa lista zawiera tylko kilka z nich, ale czasami warto zamknąć mapę lub przewodnik i pobłądzić uliczkami, bowiem to właśnie wtedy możemy trafić na najciekawsze miejsca, które są położone poza szlakiem turystycznym.
Udogodnienia
Hotel Mercure Bydgoszcz Sepia dysponuje 90 komfortowymi pokojami o zróżnicowanym standardzie, salą konferencyjną, restauracją, salą fitness, sauną oraz tarasem na dachu z widokiem na miasto. Hotel jest połączeniem XIX-wiecznej kamienicy z nowoczesnym budynkiem. W zabytkowej części znajdują się pokoje typu Privillege oraz apartament. Wyróżnia je staromiejska architektura zewnętrzna, nowocześnie wyposażone, luksusowe wnętrza.
Z ich okien roztacza się widok na rzekę Brdę, budynek Opery oraz na Stare Miasto. Każdy pokój wyposażony jest w telewizję satelitarną, telefon, dostęp do sieci Wi-Fi, zestaw do parzenia kawy oraz herbaty, mini-bar, sejf, klimatyzację.
Baza noclegowa dostosowana jest do potrzeb każdego gościa i obejmuje 90 komfortowych pokoi o zróżnicowanym wyposażeniu, w tym 26 jednoosobowych pokoi typu standard, 59 dwuosobowych pokoi typu standard, 4 pokoje privilege i 1 apartament z widokiem na Stare Miasto. Usługi hotelowe obejmują: Wi-Fi, sejf w recepcji, business corner, fax, ksero, wydruk, wynajem komputera, czyszczenie obuwia, pranie chemiczne. Infrastruktura dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zwierzęta w hotelu są mile widziane.
Pokoje standard wyposażone są w Wi-Fi, klimatyzację, zestaw do parzenia kawy i herbaty, sejf, telefon, telewizję satelitarną, minibar, suszarkę do włosów. Pokój Privilege oraz Grand Privilege z dwoma pojedycznymi łóżkami i widokiem na Stare Miasto oferuje Wi-Fi, wodę mineralną, kosmetyki, szlafrok i kapcie, klimatyzację, ekspres do kawy, sejf, telefon, telewizję satelitarną, minibar, suszarkę do włosów.
Apartament z widokiem na Stare Miasto wyposażony jest w 1 łóżko Kingsize, sofę, Wi-Fi, wodę mineralną, kosmetyki, szlafrok i kapcie, klimatyzację, ekspres do kawy, sejf, telefon, telewizję satelitarną, minibar, suszarkę do włosów, dużą łazienkę z wanną i prysznicem.
W hotelu Mercure Bydgoszcz Sepia do dyspozycji gości jest restauracja z tarasem widokowym, która oferuje dania kuchni regionalnej przyrządzane na bazie lokalnych składników. Restauracja otwarta jest w godzinach 17:00-22:00. Na parterze, obok recepcji znajduje się bar, w którym można zaznać chwili odprężenia w towarzystwie napojów, przekąsek i relaksującej muzyki. Bar czynny jest od 08:00 do 01:00. W hotelu dostępna jest także sala fitness oraz sauna.
Hotel oferuje także dwie, w pełni wyposażone, sale konferencyjne, zapewniające dogodną atmosferę do przeprowadzania konferencji, szkoleń oraz spotkań businessowych.
Mój pokój
Mój pokój był pokojem privilege, o numerze 416 i znajdował się na czwartym piętrze. Pokój był bardzo gustownie urządzony, dominowały w nim odcienie brązu i beżu. Bardzo lubię takie stonowane połączenia, dlatego wygląd pokoju przypadł mi do gustu. Nad łóżkami, na ścianie znajdowało się zdjęcie ukazujące nocną panoramę Bydgoszczy.
Pokój wyposażony był w dwa pojedyncze łóżka, przy każdym znajdowała się lampka nocna, włączniki świateł oraz gniazdka. Wspominam o tym, ponieważ niejednokrotnie zdarza się w hotelach, że tych podstawowych elementów brakuje. Poza tym w pokoju znajdowały się dwa krzesła i stolik, biurko oraz krzesło do pracy, lampa stojąca, telewizor, ekspres do kawy, zestaw do parzenia kawy i herbaty, szafa wyposażona w sejf, klimatyzacja. Do dyspozycji była w pełni urządzona łazienka, a na łóżku znalazłam szlafrok oraz kapcie.
Mimo że samej Bydgoszczy nie udało się odwiedzić z racji zawodów, to mam nadzieje, że niebawem uda mi się wrócić do miasta, aby odkryć jego uroki i sprawdzić co ma do zaoferowania.
Przeczytaj także: Recenzje hotelu Mercure Gdańsk Posejdon