Zachowaj podróżnicze wspomnienia i stwórz swój fotokalendarz!

Zachowaj podróżnicze wspomnienia i stwórz swój fotokalendarz!

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Konkursy

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas to czas, który możemy spędzić z najbliższymi naszemu sercu osobami i obdarować ich wyjątkowymi prezentami. Dla mnie grudzień to także miesiąc podsumowań – wracam pamięcią do całego roku i weryfikuje co się udało, a co mogłam zrobić inaczej. Sięgam myślami też do swoich podróży i zastanawiam się, jak mogłabym wspomnienia z całego roku zachować na dłużej?

Oczywiście najważniejszym dla mnie miejscem, w którym zachowuje podróżnicze wspomnienia jest blog. To tu staram się opisywać miejsca, w których byłam, co udało mi się w nich zobaczyć, jakie ciekawe książki podróżnicze przeczytałam oraz jakie mam plany na kolejne wyjazdy.

Zobacz także: Test programu empikfoto i stwórz swój fotokalendarz

Poza słowem pisanym, bardzo ważne są dla mnie zdjęcia. Fotografia to zatrzymana w danej sekundzie chwila, która nigdy nie będzie taka sama. Nawet jeśli odwiedzimy konkretne miejsce ponownie i zrobimy dokładnie takie samo ujęcie, z tego samego miejsca, to zdjęcia nigdy nie będą odzwierciedlać tego samego. I nie chodzi tu wyłącznie o to, co zobaczymy na fotografii. Mam na myśli przede wszystkim uczucia i wspomnienia, jakie będą nam towarzyszyć.

Fotografowanie w podróży jest dla mnie bardzo ważne. W ubiegłym roku znalazłam sposób na zachowanie podróżniczych wspomnień. W grudniu stworzyłam fotokalendarz, który co miesiąc przypominał mi o miejscu, które odwiedziłam. Były tam wspomnienia z Hiszpanii, Grecji, Włochy czy Szwecji.

W tym roku postanowiłam zrobić dokładnie to samo – przygotować kalendarz ze zdjęciami z miejsc, które udało mi się w 2015 roku odwiedzić. Na pewno znajdzie się w nim: Walencja i Bolonia (byłam tam w styczniu), Kopenhaga i Malta, które odwiedziłam w maju, Praga z czerwca oraz Teneryfa (wyjazd w listopadzie). Sześć miejsc, z każdego wybiorę dwa zdjęcia i tak powstanie 12-miesięczny kalendarz, który ozdobi ścianę w moim mieszkaniu!

Jeśli także uwielbiacie fotografować i chcielibyście zachować podróżnicze wspomnienia na dłużej –  zapraszam na konkurs (szczegóły poniżej). A już niedługo zobaczycie, jak powstawał mój fotokalendarz od www.empikfoto.pl


KONKURS!

Dla tych, którzy chcieliby zachować swoje podróżnicze lub fotograficzne wspomnienia na dłużej, mam konkurs! Do wygrania kody na stworzenie własnych fotokalendarzy! To Ty decydujesz czy fotokalendarz będzie dla Ciebie, czy podarujesz go komuś bliskiemu pod choinkę, podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Wygrają 3 osoby, spośród wszystkich, które napiszą komu i dlaczego chciałyby stworzyć fotokalendarz. Na zgłoszenia czekam do 6 grudnia. Odpowiedzi wysyłajcie na adres: marta@podrozniczo.pl

Zachowaj podróżnicze wspomnienia i stwórz swój fotokalendarz!

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.
 • Mnie się marzy foto-kalendarz z Włoch. Spędziłam tam 8 miesięcy w zeszłym roku i miło byłoby w tym roku co miesiąc wspominać to co działo się rok temu… Mediolan, Turyn, Valle d’Aosta, Mont Blanc, Piemont, Florencja, Genua… to tylko początek! :)

 • Eva Podolska

  Oh super! Zaraz wezmę udział i podzielę się wiadomością o konkursie ze znajomymi! I już wiem też komu chciałabym podarować taki foto kalendarz! :)

  • Zapraszam do zabawy :) Samo tworzenie fotokalendarza jest łatwe i przyjemne :)

   • Eva Podolska

    Wysłałam odpowiedz na Wasz konkurs już jakieś kilka dni temu. Please, sprawdźcie czy nie poszedł do spamu, bo mój yahoo to podobno często w koszu ląduje… :/ Dzięki! :)

 • Też mam w planach zrobienie fotokalendarzy ze zdjęć z moich podróży! Już raz taki zrobiłam i bardzo mi się podobał przez cały rok :)

 • Nie jestem zwolenniczką zdjęć na i w kalendarzach, ale to świetny prezent dla kogoś, kto lubi takie użyteczne wspominki :)

  • Zgadzam się :) Ja planuje przygotować taki prezent dla rodziców :)

 • Ja raz zrobiłam fotokalendarz, ale jakość była bardzo przeciętna :(

  • Program zazwyczaj pokazuje kiedy jakoś zdjęć jest za słaba… Mój pierwszy fotokalendarz udał się bardzo, w tym roku postanowiłam przygotować kolejny :)

 • Już dawno odkryłam te pomysły i są super! :) Zdjęcia, to wspaniała pamiątka z podróży. Ostatnio podobny kalendarz dostałam w prezencie od couchsurfera, którego gościłam u siebie, z jego pobytu w Polsce. Ja natomiast zawsze robię fotoalbumy i je najbardziej lubię, a narzeczony robi mi tego typu kalendarze :)

  • Super! Dla mnie jedno i drugie jest świetnym pomysłem na zachowanie podróżniczych wspomnień :)

 • Tu Bywalcy

  Ale bajerancki pomysł. Mam zdjęcia z różnych miejsc o różnych porach roku. Nigdy o tym nie pomyślałem, że miło byłoby popatrzeć na coś swojego :)

  • Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie – może uda się wygrać kod :)

Co warto przeczytać?

 • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA