Festiwal Podróżników ROZJAZDY

Festiwal Podróżników ROZJAZDY

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Wydarzenia

W dniach 21-23.03.2014 r. w Domu Kultury Chwałowice w Rybniku odbędzie się Festiwal Podróżników ROZJAZDY.

W programie: warsztaty artystyczno-podróżnicze dla dzieci, spotkania z książką podróżniczą, prezentacje filmów w Konkursie Filmowym „Podróże małe i duże”, warsztaty fotografii podróżniczej, pokazy slajdów, spotkania i prezentacje. Podróżnicy: Aneta Skórnicka, Bartek Szaro i Patryk Świątek, Marek Waśkiel, Grzegorz Petryszak, Aldona Filipek, Grzegorz Michałek, Agnieszka Obszańska, Jacek Torbicz. Gościem specjalnym festiwalu będzie Arkady Radosław Fiedler.

Program:

21.03.2014 (piątek)

10:45 – Aneta Skórnicka – Z wizytą w Ameryce Południowej – warsztaty artystyczno-podróżnicze dla dzieci (SP nr 35 w Rybniku)

11:00 – Bartek Szaro i Patryk Świątek – PARAGON Z PODRÓŻY – spotkanie z książką podróżniczą: – Autostopem do Gruzji (PiMBP Filia nr 8 – uczniowie SP nr 34 w Rybniku)

18:00 – Bartek Szaro i Patryk Świątek – PARAGON Z PODRÓŻY – spotkanie z książką podróżniczą: – Indie bez Taj Mahal (Dom Kultury Chwałowice) – wstęp wolny.

22.03.2014 (sobota)

11:00 – 14:00  Marek Waśkiel – Warsztaty Fotografii Podróżniczej  – zapisy.

14:30 – Marek Waśkiel  – wernisaż wystaw fotografii: „Na wschodzie bez zmian” i „Dziki Zachód – parki narodowe USA” – wstęp wolny.

Bilety: 15:00 – Konkurs Filmowy „Podróże małe i duże” – prezentacja nagrodzonych filmów.

15:30 – Marek Waśkiel – Obrazki z przydroża

16:30 – GOŚĆ SPECJANY FESTIWALU – Arkady Radosław Fiedler – Wyprawa do współczesnych Majów

18:00 – Grzegorz Petryszak – Zapomniany Kaukaz

19:30 – Grzegorz Michałek – Piekło i Niebo – o wędrówce w pionie

23.03.2014 (niedziela) – bilety

14:00 – Aldona Filipek – Mozambik – o zwycięstwie miłości nad biedą

15:30 – Aneta Skórnicka – Ameryka Południowa od nowa

17:00 – Agnieszka Obszańska – W poszukiwaniu dźwięku

18:30 – Jacek Torbicz – Trobriandy – wyspy z „Życia seksualnego dzikich”

W czasie festiwalu odbędą się również kiermasze: sprzętu turystycznego (Sklep Extreme) , książek podróżniczych (Księgarnia Internetowa AdventureBook), rękodzieła etnicznego (Galeria Peruart) i ciepły bufet (Cafe Piątka).

Cena biletu na jeden dzień – 20 zł., karnet na dwa dni – 30 zł. Rezerwacja biletów pod nr tel. 32 4216222 w.32 lub mailowo: biuro@dkchwalowice.pl.

Od 1 do 17 marca 2014 r. trwać będzie internetowe głosowanie na najlepszy film w Konkursie Filmowym „Podróże małe i duże” na kanale YouTube: www.youtube.com/user/ROZJAZDY.

Organizatorami VI edycji Festiwalu są Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl, Stowarzyszenie Podróżników MAHAKAM oraz EXTREME Group www.extremegroup.pl.

Aldona Filipek, Festiwal Podróżników ROZJAZDY

fot. Grzegorz Petryszak

Trackback from your site.

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Co warto przeczytać?

  • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA