Spotkanie z pasją: Trekking wzdłuż rzeki Kunene

Spotkanie z pasją: trekking wzdłuż rzeki Kunene

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Wydarzenia

W najbliższy czwartek, 5 lutego o godzinie 19:00 w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Pawłem Kilenem, który opowie o poszukiwaniu białych plam na mapie – Trekking rzeki Kunene.

W marcu 2011 Paweł opowiadał o swojej pięcioletniej podroży w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Przejechał przez Europę, Azję, Australię i Afrykę. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowodnił wszystkim, a przede wszystkim sobie ze powiedzenie „Chcieć to móc” nie jest fikcją. W marcu 2012 otrzymał Kolosa w kategorii „Podróże”.

Tym razem opowie o pierwszym od 40 lat samotnym przejściu przez białego człowieka wzdłuż rzeki Kunene na pograniczu namibijsko-angolskim. Pokaże unikalne zdjęcia mało znanych terenów Afryki południowo-zachodniej oraz przybliży obyczaje i kulturę plemion Himba zamieszkujących tereny Namibii.

– „Nie wiem dlaczego „białe plamy” na mapie zawsze mnie interesowały. Myślę, że generalnie ciągną każdego wariata, który czuje „misję odkrywania świata”. Stąd wziął się mój pomysł na wyprawę do północnego Kaokolandu (pogranicze namibijsko-angolskie) i marsz wzdłuż rzeki Kunene, od wodospadów Epupa, aż po granice Parku Narodowego Wybrzeże Szkieletowe w północnej Namibii? Kiedy przeczytałem książkę Gartha Owen-Smitha „An Arid Eden” opisującą życie i starania autora o zachowanie pierwotnej przyrody w północnej Namibii poczułem, że chcę, że muszę tam pojechać. Pierwszym człowiekiem, który zapędził się w te rejony był awanturnik Maudslay Baynes. W 1911 r. na zlecenie niemieckiej administracji kolonialnej miał zbadać te tereny – mówi Paweł Kilen.

Paweł Kilen

Mieszkaniec Bemowa, rocznik 1981, magister turystyki i rekreacji, podróżnik, rowerzysta, żeglarz, wspinacz, kajakarz, instruktor survivalu i narciarstwa, od niedawna w podróżach towarzyszy mu żona Basia i syn Maks, Absolwent AWF w Warszawie, uczestnik i współorganizator przejścia Łuku Karpat – via Carpatia w 2002 roku. Uczestniczył w dwóch etapach wyprawy sztafetowej „Afryka Nowaka, uhonorowanej Nagrodą Specjalną Kolosów 2011. Pracuje jako pilot i przewodnik wycieczek na całym świecie. W chwilach wolnych poszukuje białych plam na mapie, takich jak rzeka Kunene na pograniczu namibijsko-angolskim.

Paweł Kilen

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Co warto przeczytać?

  • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA