Email marketing powered by FreshMail
Spotkanie na górskich szczytach w Klubie Szalonego Podróżnika

Spotkanie na górskich szczytach w Klubie Szalonego Podróżnika

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Wydarzenia

Zdobywcy Kilimandżaro, Elbrusa i Korony Gór Ziemi będą gośćmi Klubu Szalonego Podróżnika. Wysokogórskie Spotkanie Podróżnicze odbędzie się 19 października o godz. 17:00 w Piwnicy Retro (ul. 17 Września 2) w Środzie Wielkopolskiej.

Spotkanie z Bartłomiejem Wróblewskim, Arkadiuszem Szymurskim oraz Damianem i Mają Kamińskimi odbędzie się z okazji pierwszych urodzin wielkopolskiego Klubu Szalonego Podróżnika, który już od roku aktywizuje zapalonych podróżników, zachęcając ich do dzielenia się swoją pasją z innymi – opowiadania o odbytych, jak również tych przyszłych, dopiero planowanych wyprawach.

Bartosz Wróblewski jest zdobywcą najwyższych szczytów każdego z kontynentów. Dotarł nie tylko na Mount Everest, ale również na Kilimandżaro, Elbrus, Mont Blanc, Aconcagua, McKinley, Górę Kościuszki, a także antarktydzki Masyw Vinsona. Podczas spotkania opowie o każdej z tych imponujących podróży – o trudach wędrówki i radości z dotarcia do wymarzonego celu.

O tegorocznym zdobyciu Elbrusa opowiedzą Damian i Maja Kamińscy. Co ciekawe, z najwyższym szczytem Kaukazu wiąże się pewna kontrowersja, związana z jego obecnością na liście Korony Ziemi. Zdaniem Międzynarodowej Unii Geograficznej, Kaukaz jest pasmem górskim bardziej azjatyckim niż europejskim i nie powinien reprezentować tego kontynentu. Gdyby nie upór alpinistów, przyjmujących nieco inne jego granice niż wspomniana organizacja, Elbrus musiałby ustąpić na liście innej górze – alpejskiemu Mont Blanc.

Ponadto, na spotkanie został zaproszony zdobywca Kilimandżaro, Arkadiusz Szymurski. Słynna góra leży w Afryce, w Tanzanii tuż przy granicy z Kenią. Jest nie tylko najwyższą na Czarnym Ladzie, ale również jednym z najwyższych samotnych masywów. To właśnie w jej scenerii rozgrywała się akcja pamiętnego „Króla Lwa”, a legendarny pisarz Ernest Hemingway napisał o niej w swojej powieści „Śniegi Kilimandżaro”. Teraz opowie o niej ten, który zdołał dotrzeć na sam jej szczyt.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

Spotkanie na górskich szczytach w Klubie Szalonego Podróżnika

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Co warto przeczytać?

 • U ludzi. Reportaże, opowieści i rozmowy

 • Tam, gdzie kończy się świat

 • Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko
 • Widzieć więcej - Tony Kososki

 • Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem
 • Niezbędnik podróżnika Beata Pawlikowska
 • Mała wielka Wyspa Wielkanocna
 • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA
 • Monsun przychodzi dwa razy - Janowska Anna
 • Wielki Szlak Himalajski. 120 dni pieszej wędrówki przez Nepal
 • Trzeci Biegun - Kamiński Marek
 • Busem przez świat. Australia za 8 dolarów - Lewandowski Karol
 • Chiny nie do wiary! - Lityńska Kinga

Dołącz do subskrybentów newslettera!

Email marketing powered by FreshMail