Email marketing powered by FreshMail
Zimowa kraina czarów w Południowym Tyrolu

Zimowa kraina czarów w Południowym Tyrolu (+KONKURS)

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Konkursy

Południowy Tyrol/Südtirol to ponad 80 szczytów sięgających 3 000 m n.p.m., sieć Dolomiti Superski oraz Ortler Ski Arena. Sprawdźcie, co przyciąga narciarzy i turystów z całego świata do tego włoskiego regionu.

Południowy Tyrol/ Südtirol oferuje doskonale przygotowane trasy zjazdowe dla narciarzy i snowboardzistów na wszystkich poziomach zaawansowania, a także wiele kilometrów tras biegowych. Początkujący narciarze mogą szkolić się w 63 szkółkach narciarskich. Po całym dniu spędzonym na stoku, można uczestniczyć w imprezach tzw. après ski, organizowanych w pobliżu dolnych stacji narciarskich lub na samych stokach.

Dolomiti Superski

Większość południowotyrolskich dolin oferuje rozbudowane sieci wyciągów i tras narciarskich. Główną infrastrukturą jest Dolomiti Superski, skupiająca 12 ośrodków narciarskich w Dolomitach, co łącznie daje 1 200 km tras, dostępnych przy zakupie jednego skipassu. Wizytówką Dolomiti Superski jest ośrodek narciarski Kronplatz. Na narciarzy czeka tu 116 km tras o różnym stopniu trudności, w tym te najdłuższe i najbardziej strome we Włoszech (np. Sylvester czy Piculin). Do ośrodka jest prosty dojazd z okolicznych miejscowości, poza tym skibusy kursujące pomiędzy 14 kurortami bezpłatnie dowożą narciarzy do wyciągów.

Skipassy

Południowy Tyrol był pierwszym regionem we Włoszech, który wprowadził dzienny karnet narciarski Dolomiti chip-card. Po rejestracji można korzystać z dowolnie wybranych wyciągów, a wszelkie poniesione koszty będą ściągane automatycznie z karty kredytowej następnego dnia. Dzienny karnet upoważnia także do rabatów od cen standardowych – 5% na pierwsze pięć dni, 10% powyżej sześciu dni.

Sella Ronda – karuzela dla narciarzy

Południowy Tyrol to także Sellaronda, 26-kilometrowa okrężna tura narciarska dookoła masywu Sella, zwana Narciarską Karuzelą. Sellaronda jest jednym z najbardziej ekscytujących szlaków w Alpach. Łączy cztery doliny: Val Gardena/Gröden, Alta Badia, Val di Fassa i Arabba. Alta Badia i Val Gardena położone są w całości na terenie Południowego Tyrolu. Okrążenie całej góry zajmie narciarzom około 5 godzin – mogą więc sprostać temu wyzwaniu w jeden dzień bez zdejmowania nart z nóg.

Ortler Skiarena

Kompleks narciarski Ortler Skiarena w zachodniej części Południowego Tyrolu to 15 oddzielnych ośrodków, dostępnych na podstawie jednego karnetu. Dwa z tych ośrodków leżą poza Południowym Tyrolem. Ortler Skiarena to 320 km tras, 8 kolejek gondolowych, 67 wyciągów krzesełkowych i 9 kolejek linowych.

Konkurs

Z okazji wciąż trwającej zimy, mam dla Was konkurs. Jakie sporty zimowe najchętniej trenujecie? Odpowiedzi przysyłajcie na adres  podrozniczka_m@wp.pl do 9 lutego 2014r.

Najciekawsze wypowiedzi nagrodzę dwoma zestawami gadżetów, ufundowanymi przez Południowy Tyrol/Südtirol. W skład każdego zestawu wchodzi: bateria słoneczna, czapka, książka o Południowym Tyrolu z mapą, magazyn SUDTIROL 2013/2014.

A oto laureaci konkursu:

– Michał T.

– Piotr K.

Gratulacje!

Zimowa kraina czarów w Południowym Tyrolu

Tagi: , , , , , ,

Trackback from your site.

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Co warto przeczytać?

 • Julia w Australii - Raczko Julia

 • jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego - Michał Maj

 • Po drugiej stronie - Stefan Czerniecki
 • Końca świata nie było - Anita Demianowicz

 • Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach - Włodarczyk Agata
 • Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika - Monika Witkowska
 • Księżycowa autostrada. Motocyklem przez Himalaje - Witold Palak
 • Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik Mateusz Kotlarski
 • Piekło - niebo. Zrozumieć Koreę - Rafał Tomański
 • Monsun przychodzi dwa razy - Janowska Anna
 • Biel. Notatki z Afryki - Kydryński Marcin
 • Trzeci Biegun - Kamiński Marek
 • Busem przez świat. Australia za 8 dolarów - Lewandowski Karol
 • Chiny nie do wiary! - Lityńska Kinga

Dołącz do subskrybentów newslettera!

Email marketing powered by FreshMail