,,Tajemnice słynnych budowli” na antenie Travel Channel

,,Tajemnice słynnych budowli” na antenie Travel Channel

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Ciekawostki

W premierowych odcinkach nowej serii na antenie Travel Channel widzowie poznają ciekawe historie związane ze znanymi obiektami. W programie pojawi się wiele zagadkowych opowieści poświęconych ,,słynnym budowlom”, a do tego prowadzący program odkryje tajemnice pochodzenia… stroju bikini.

Gospodarz programu, Don Wildman swoją podróż szlakiem ,,tajemniczych budowli” zacznie od Smithsonian Institution, największego muzeum i ośrodka badawczego na świecie. Don odkryje pełne dwuznaczności pochodzenie części garderoby, która wstrząsnęła światem mody –  bikini.

W kolejnym odcinku serii (emisja 1 lipca o 20:00), Wildman odwiedzi Buckingham Palace, oficjalną londyńską rezydencję i siedzibę administracyjną monarchii brytyjskiej. Gospodarz programu będzie przypatrywał się przypominającej twierdzę budowli i odkryje sposób, w jaki pewnemu włamywaczowi udało się swego czasu złamać zabezpieczenia królewskiej ochrony.

Biorąc pod uwagę, że w programie ujawnione zostaną między innymi fascynujące fakty na temat Watykanu i Luwru, słuszne okaże się być stwierdzenie, że największe zagadki potrafią skrywać się w zasięgu naszego wzroku.

W kolejnych odcinkach:

>08.07 (3 odcinek serii) Wildman odwiedza Watykan, główną siedzibę kościoła katolickiego oraz główną rezydencję papieża.

15.07 (4 odcinek serii) Temat przewodni: Ziemia Święta.

Program ,,Tajemnice słynnych budowli” można oglądać we wtorki o 20:00 (premiery) oraz w niedziele o 16:00 i 22:00 (powtórki).

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Co warto przeczytać?

  • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA