Spotkanie z pasją: W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Spotkanie z pasją: W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Wydarzenia

3 marca, godz. 19:30 w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się Spotkanie z pasją, na którym Robert Gondek opowie o swojej podróży na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi, Zambia i Malawi.

Robert Gondek, który prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” opowie o afrykańskich górach, o ich różnorodności, o tym jak wyglądają trekkingi i jak je zorganizować. Dowiemy się także co ciekawego oprócz gór warto zobaczyć w tych krajach, czyli między innymi o gorylach w Rwandzie, tamburyniarzach w Burundi, tanzańskich parkach narodowych pełnych dzikich zwierząt, masajskich wioskach, wodospadach Murchisona, czy jeziorze Malawi. Piękne zdjęcia, filmy i fantastyczna afrykańska muzyka.

Dodatkowo wspólnie z partnerami wydarzenia, Bemowskie Centrum Kultury przygotowało dodatkowe atrakcje, wśród nich min.: wystawa fotografii Roberta Gondka „Rwanda, Burundia i Tanzania”, degustacja potraw afrykańskich przygotowana przez „Smaki del Dia”, stoiska promocyjne Fundacji „Usłyszeć Afrykę”, Międzywydziałowego Koła Afrykanistycznego i Katedry Języków i Kultur Afryki UW. Szczegóły: www.artbem.pl.

Robert Gondek Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Autor projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, który ma na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Do tej pory odwiedził 7 krajów, o których opowie podczas spotkania w Bemowskim Centrum Kultury. Piękne zdjęcia, filmy i fantastyczna afrykańska muzyka.

Smaki del Dia Podczas spotkania „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” będzie można skosztować afrykańskich dań. Smaki del Dia przygotują między innymi: hamburgery Chakalaka, afrykański ryż z kurczakiem i soczewicą, „Trzy marokańskie groszki” – danie wegetariańskie oraz ciasto z batatów. Dodatkowo zapraszamy na degustację bułeczek ze słodkich ziemniaków (batatów).

Fundacja „Usłyszeć Afrykę” Na stoisku Fundacji „Usłyszeć Afrykę” będzie można nabyć oryginalną biżuterię, kartki pocztowe, gadżety z Kenii, Zambii, czy Ugandy oraz obejrzeć wystawę zabawek i instrumentów muzycznych z rożnych stron Afryki. Zainteresowanym opowiemy o działalności fundacji i aktualnie prowadzonych projektach, czy możliwości wyjazdu  na wolontariat. Dodatkowo zapraszamy na wystawę „Afryka usłyszana” oraz prezentację filmu „Jest taki świat”.

Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne Stoisko promujące działania oraz wydarzenia dotychczas zorganizowane przez Międzywydziałowe Koło Afrykanistyczne UW i Katedrę Języków i Kultur Afryki UW.

Robert Gondek "W drodze na najwyższe szczyty Afryki - Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi, Zambia i Malawi"

Tagi: , , , , , , , , ,

Trackback from your site.

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.
  • Ach… chciałbym odwiedzić te rejony świata. Pozostaje mi tylko wybrać się w nasze góry, a najbardziej wolę te średnie. W Beskid Sądecki wybieram się najczęściej, sporo szlaków pieszych no i jest dobra baza noclegowa. Polecam szczególnie: http://www.beskidsadecki.eu

Co warto przeczytać?

  • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA