Spotkanie z pasją: Kirgistan i Tadżykistan - przez Tien Shan i Pamir 2013

Spotkanie z pasją: Kirgistan i Tadżykistan – przez Tien Shan i Pamir 2013

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Wydarzenia

21 lutego, o godz. 19:00 w Bemowskim Centrum Kultury odbędzie się Spotkanie z pasją, na którym Tomasz Tulak opowie o Kirgistanie i Tadżykistanie – przez Tien Shan i Pamir 2013.

Większość terenu republik Kirgistanu i Tadżykistanu to góry, gdzie życie wśród skalnych dolin nie zmieniło się przez wieki. Nadal przyjeżdża tu bardzo niewielu turystów.

Tien Shan i Pamir – trzecie najwyższe góry świata, przypominają Tybet. To jedne z najpiękniejszych gór świata: pełne ośnieżonych szczytów, kolorowych jezior i rozległych zielonych dolin. Podczas wyprawy przez góry podróżnicy spędzili wiele czasu w małych górskich wioskach, zazwyczaj w tradycyjnych domach i jurtach, często w otoczeniu zielonych rozległych łąk i kolorowych jezior. Na koniec odwiedzili legendarną Samarkandę w Uzbekistanie.

Miejsce: Sala Koncertowa, wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

tadzykistan

Tagi: , , ,

Trackback from your site.

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Co warto przeczytać?

  • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA