Sposoby na tanie podróżowanie autobusem

Sposoby na tanie podróżowanie autobusem

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Ciekawostki

Czy wiesz, ile kosztuje bilet z Warszawy do Gdańska czy Wrocławia? Jesteś na bieżąco z aktualnymi promocjami przewoźników autobusowych i wiesz, że możesz kupić bilet w cenie 5 zł?

Takie możliwości stwarzają niektóre firmy przewozowe w Polsce. Niemniej, nie tylko w ramach promocji znanych marek transportu osób można tanio podróżować autobusem. Jak tego dokonać?

Konkurencja w branży

Różne firmy przewozowe na rynku walczą o klienta, ale również zmuszone są stawać do konkurencji z przewozami PKS czy też koleją. Dzięki takiej walce konkurencyjnej konsumenci mogą liczyć na bardzo atrakcyjne, tanie bilety autobusowe, które pozwalają na podróżowanie po całej Polsce czy nawet Europie, za przysłowiowe grosze.

Zamieszanie na rynku wprowadził m.in. PKS Polonus, który oferuje bilety autobusowe w wyjątkowo niskich cenach. Tak niskie ceny musiały skłonić i innych przewoźników do zmiany swojej polityki cenowej. W efekcie, np. na trasie Wrocław-Kraków można odbyć podróż w cenie np. 15 zł.

Czy można przejechać się za 5 zł?

W reklamach przewoźników można znaleźć informacjo o różnych promocjach. Przykładem może być promocja 5-10-15, która umożliwia zakup biletów do popularnych miejscowości w cenach od 5 do 15 zł. Reklamy na autobusach przyciągają uwagę, ale wielu klientów sądzi, że to wyłącznie chwyt marketingowy. Niemniej, naprawdę można kupić bilet za symboliczną kwotę, ale trzeba zapoznać się z warunkami promocji i czasami wykazać się cierpliwością. Okazję cenową można „upolować” raz na jakiś czas. Na każdy kurs przypada tylko kilka skrajnie tanich biletów. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo często przeglądać interesujące kursy na stronach umożliwiających zakup biletów autobusowych, np. Dworzec Online. Najczęściej firmy nie ujawniają, kiedy promocyjne bilety znajdą się w sprzedaży. Często przy nowej promocji pojawia się informacja na profilu facebookowym. Im mniej miejsc w autobusie na dany kurs pozostaje, tym cena jest wyższa.

Jak kupować tanie bilety?

Najtaniej będziemy podróżować autobusami na popularnych trasach, gdzie mamy wielu przewoźników do wyboru. Najwięcej klientów ma ten, który może zaoferować najniższe ceny. Z reguły tanie bilety na autobusy kupić można tylko online – przez Internet lub aplikację mobilną. Jeśli kupujemy bilety w stacjonarnej siedzibie przewoźnika, płacimy już nieco więcej, jako że sama osobista obsługa klienta pociąga za sobą koszty. Najdrożej jest w przypadku zakupu biletu u kierowcy w autobusie. W tym ostatnim przypadku nie mamy nigdy pewności, że pozostaną wolne miejsca na pożądanej przez nas trasie.

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.
 • KRK

  Hmm… jak PKS Polonus mógł wpłynąć na obniżkę cen biletów na trasie Kraków-Wrocław skoro Polonus jeździ z Warszawy? Co do Dworca Online to nie ma on prawie żadnego wyboru, nie umywa się do e-podroznik.pl, gdzie jest mnóstwo biletów od 1 zł. :)

 • Cassie

  można wynając autobus, czy busa… wtedy koszty dzielimy na uczestników i jestesmy niezależni w pewnym sesnie- podjedziemy gdzie chcemy- można wynając pojazd od http://rak-trans.com.pl – pojazdy są w dobrym stanie technicznym, a bezpieczenstwo jest bardzo istotne.

 • Katarzyna Rewerowska

  Pod względem ceny i jakosci podrozy odpowiada mi Ecolines. Promocje tez czesto mają w ofercie. Ja mam ich fan page polajkowany na facebooku i w ten sposob wiem o wszelkich konkursach, znizkach na biezaco.

  • Polubienie marki na Facebooku daje możliwość szybkiego i łatwego kontaktu :) Bardzo cenie sobie taką formę komunikacji :) Pozdrawiam!

 • wermaz

  Mi co prawda się nigdy nie udało dostać tak taniego biletu, ale słyszałam od znajomych, że jest to możliwe. Przy grupie kilku osobowej faktycznie czasami warto wynająć małego busa lub autobus. Miesiąc temu moja siostra organizowała imprezę rodzinną w innym mieście i wynajęła busa ze strony https://www.buslead.pl/. Mają świetne i niedrogie połączenia w całej Polsce ;)

Co warto przeczytać?

 • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA