Email marketing powered by FreshMail
Gdzie warto wybrać się na Costa del Sol?

Gdzie warto wybrać się na Costa del Sol?

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Podróże

Po intensywnym dniu pełnym zwiedzania Malagi, postanowiłam kolejny dzień poświęcić na wypoczynek w jednej z mniejszych miejscowości położonych na wybrzeżu. Wybrałam się na dworzec autobusowy w Maladze i pojechałam na wschód. Wysiadłam w Torre del Mar.

Nie wiedząc o tej miejscowości nic i nie mając zaplanowanego noclegu, skierowałam się w stronę morza. Znalazłam mały, przyjazny hostel z widokiem na morze w przystępnej cenie, zostawiłam bagaż i ruszyłam na plaże :). Dla zainteresowanych, był to Hostel Don Juan, położony przy Calle Patron Veneno 14, cena za noc – 50 euro.

Sprawdź, gdzie szukać tanich hoteli >>

Torre del Mar - widok na morze, Costa del Sol, Hiszpania

I tak do wieczora…

Wieczór w Torre del Mar, Costa del Sol, Hiszpania

Z perspektywy czasu, sama sobie się dziwię, że udałam się do miejsca, o którym nie ma ani słowa w żadnym z posiadanych przeze mnie przewodnikach, ani za dużo w internecie. Torre del Mar, położona ok. 30 kilometrów od Malagi, to typowo turystyczna miejscowość, gdzie poza plażą i ładnymi widokami, nie ma nic więcej.

Korzystając ze sprzyjającej pogody oraz dobrej passy, następnego dnia wróciłam na dworzec i wsiadłam w autobus jadący dalej na wschód. Tym razem odwiedziłam miejscowość Nerja. Dawna niewielka osada rybacka, dziś przeżywa boom turystyczny. Wąskie uliczki prowadzą do najważniejszego i centralnego miejsca, którym jest Balcon de Europa (Balkon Europy), czyli wysunięty skalisty cypel, na którym – w miejscu dawnego mauretańskiego zamku – zbudowano deptak, z którego rozciąga się taki oto widok:

Widok z Balkonu Europy, Nerja, Costa del Sol, Hiszpania

A tak wygląda Balkon Europy z dołu:

Balkon Europy z dołu, Nerja, Costa del Sol, Hiszpania

Nerja słynie także z pięknych plaż. Na wschodnim krańcu miasta można wybrać się na Playa Burriana, gdzie znajduje się boisko do siatkówki, parasole, leżaki oraz inne udogodnienia. Skaliste wybrzeże kryje wiele, mniejszych plaż, położonych w podkowiastych zatoczkach. Z Balkonu Europy można zejść na dół schodami, gdzie znajdziemy kilka takich ustronnych, piaszczystych plaż. Ze względu na sprzyjającą pogodę, postanowiłam skorzystać z tej formy wypoczynku :).

Odpoczynek na plaży na Costa del Sol, Nerja

W Nerji byłam tylko jeden dzień. Następnego dnia z samego rana, ruszyłam autobusem w głąb lądu i dojechałam do stolicy Andaluzji – Sewilli.

Tagi:

Trackback from your site.

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Co warto przeczytać?

 • Julia w Australii - Raczko Julia

 • jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego - Michał Maj

 • Po drugiej stronie - Stefan Czerniecki
 • Końca świata nie było - Anita Demianowicz

 • Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach - Włodarczyk Agata
 • Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika - Monika Witkowska
 • Księżycowa autostrada. Motocyklem przez Himalaje - Witold Palak
 • Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik Mateusz Kotlarski
 • Piekło - niebo. Zrozumieć Koreę - Rafał Tomański
 • Monsun przychodzi dwa razy - Janowska Anna
 • Biel. Notatki z Afryki - Kydryński Marcin
 • Trzeci Biegun - Kamiński Marek
 • Busem przez świat. Australia za 8 dolarów - Lewandowski Karol
 • Chiny nie do wiary! - Lityńska Kinga

Dołącz do subskrybentów newslettera!

Email marketing powered by FreshMail