Czy warto zabezpieczać bagaż w czasie podróży?

Czy warto zabezpieczać bagaż w czasie podróży?

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Niezbędnik

Lato powoli dobiega końca. Myśląc o wakacyjnych lub też posezonowym urlopie większość z nas nie zastanawia się nad bezpieczeństwem swojego bagażu. I robi duży błąd. Aby cieszyć się w pełni odpoczynkiem i nie martwić o pozostawione w walizce wartościowe rzeczy, dobrze jest zabezpieczyć ją odpowiednią kłódką. Pytanie tylko jaką wybrać?

Sezon urlopowy powoduje, że głównym tematem rozmów wśród znajomych są wakacje. A wyjazd to nie tylko błogie lenistwo, poznawanie nowych miejsc i próbowanie różnych smaków kulinarnych, ale także nieprzyjemne sytuacje. A takie mogą się zdarzyć każdemu z nas…

Zaliczam do nich opóźnienia samolotu/autokaru, niezabranie dokumentów lub chociażby kradzież. W pierwszym przypadku nie mam na to wpływu – chyba, że spóźnię się z własnej winy. O drugiej sytuacji, czyli niezabraniu dokumentów lub innych cennych przedmiotów pisałam podczas testu aplikacji od Tirendo, która oferuje narzędzie do tworzenia listy rzeczy, które zawsze należy mieć przy sobie. A na trzeci przypadek, jak się okazuje, możemy mieć wpływ :).

Jeśli wyjeżdżając na wakacje, pakujesz się w walizkę, to jest prosty sposób na zabezpieczenie bagażu. Wystarczy użyć kłódkę, która stanowić będzie zabezpieczenie przed kradzieżą z niego cennych przedmiotów. A takowa może się zdarzyć choćby w sytuacji, gdy nadasz walizkę na pokład samolotu. Oczywiście są to wyjątkowe sytuację, ale każdy wyjątek potwierdza regułę.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli kłódek, które będą pasować do podróżnych walizek. Jednak warto zaufać solidnej firmie, do której z pewnością należy Stanley. Z myślą o wszystkich, którzy pragną podróżować bezpiecznie, powstała seria Stanley TRAVELMAX (oznaczona kolorem srebrnym). Każda kłódka spełnia wymogi międzynarodowego standardu TSA (Travel Sentry Approved), więc może być otwierana przez służby celne na wszystkich lotniskach. Firma daje dziesięć lat gwarancji.

Stanley TRAVELMAX

Mimo, że moja kolejna podróż dopiero pod koniec roku, to postanowiłam nie czekać do ostatniej chwili i zaopatrzyłam się w taką kłódkę. Co mnie przekonało? Przede wszystkim system blokady z podwójnym łożyskiem kulkowym, który zabezpiecza przed wyważeniem, a mechanizm opiera się próbom przewiercenia podejmowanym nawet przez zawodowych złodziei. I dlatego wiem, że mój bagaż zawsze będzie bezpieczny (chyba, że ktoś zdecyduje się na kradzież całej jego zawartości łącznie z „opakowaniem” ;)).

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.
  • Kłódki się przydają. Sami używamy, choć akurat mamy w zestawie z solidną torbą. Ale zdarza się nam nie ubezpieczać bagażu (dużego) I to dość często. Może to dlatego, że cenne rzeczy wozimy przy sobie w podręcznym. Gdybyśmy jednak mieli dokupić kłódkę (bo mamy tylko 2) to wrócimy do tego opisu.

  • Iza

    Warto się upewnić, że takie meble będą dobrze przetransportowane. Chodzi o zabezpieczenie załadunku. Do tego polecam firmę pro-trans, ma wiele technologi które zapewnią bezpieczeństwo meblom podczas transportu.

Co warto przeczytać?

  • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA