Email marketing powered by FreshMail
Człowiek, który objechał świat na rowerze – Mark Beaumont

Człowiek, który objechał świat na rowerze – Mark Beaumont

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Recenzje książek podróżniczych

Na początku kwietnia, nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się inspirująca opowieść o człowieku, który wyruszył w samotną podróż dookoła świata, aby walczyć ze swoimi słabościami i spełnić marzenia.

„15 lutego 2008 roku Mark Beaumont dotarł pod Łuk Triumfalny w Paryżu. Dokładnie 194 dni i 17 godzin po tym, jak rozpoczął podróż na rowerze dookoła świata. Pokonując średnio 160 km dziennie, pobił wcześniejszy rekord Guinessa o zdumiewające 81 dni. Samotnie przemierzył ponad 29 tysięcy kilometrów”. Taki napis widnieje na okładce. Gdy go przeczytałam, pomyślałam, że to musi być fascynująca książka o przygodzie, opisanej na 480 stronach. I nie myliłam się :).

Autor, Mark Beaumont, opisuje relację z rowerowej podróży, która przebiegała z Paryża przez Istambuł do Kalkuty, z Bangkoku do Singapuru, z Perth do Brisbane, z San Francisco do San Augustine i, ostatni odcinek, z Lizbony do Paryża. Trasa została podzielona na poszczególne etapy, a na początku każdego rozdziału zamieszczono mapę, z zaznaczonym przebiegiem. Dzięki temu Czytelnik jest w stanie zorientować się przez jakie miasta bohater wyprawy przejeżdżał oraz jak trudne miał zadanie.

Człowiek, który objechał świat na rowerze – Mark Beaumont

Na początku książki poznajemy historię Marka, kim jest, co robi, skąd wziął pomysł na taką podróż i jak pozyskał sponsorów. Przerzucając kolejne kartki nie tylko dowiadujemy się na jakim etapie trasy jest, ale także poznajemy miejsca, w których przebywa oraz ludzi, których spotyka.

Mimo wszystko, jednak najbardziej ujął mnie fragment o Polsce i o małym warsztacie rowerowym w Jeleniej Górze, który naprawiał Markowi koło. Autor sceptycznie opisuje działanie warsztatu i niezadowolenie z wykonanej przez niego pracy, która okazuje się mistrzowską robotą. Polak jednak potrafi! Ponadto w pierwszym etapie wyprawy poznajemy Piotra – polskiego masażystę, który towarzyszy bohaterowi do granicy z Ukrainą.

Książka jest godna polecenia nie tylko dlatego, że to fascynująca historia samotnego rowerzysty, który spotyka wielu ludzi i „zderza” się z różnymi kulturami widzianymi z perspektywy roweru, ale przede wszystkim to opowieść o marzeniach, które warto mieć i warto spełniać.

Tagi: , ,

Trackback from your site.

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Co warto przeczytać?

 • Julia w Australii - Raczko Julia

 • jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego - Michał Maj

 • Po drugiej stronie - Stefan Czerniecki
 • Końca świata nie było - Anita Demianowicz

 • Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach - Włodarczyk Agata
 • Z plecakiem przez świat. Vademecum podróżnika - Monika Witkowska
 • Księżycowa autostrada. Motocyklem przez Himalaje - Witold Palak
 • Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik Mateusz Kotlarski
 • Piekło - niebo. Zrozumieć Koreę - Rafał Tomański
 • Monsun przychodzi dwa razy - Janowska Anna
 • Biel. Notatki z Afryki - Kydryński Marcin
 • Trzeci Biegun - Kamiński Marek
 • Busem przez świat. Australia za 8 dolarów - Lewandowski Karol
 • Chiny nie do wiary! - Lityńska Kinga

Dołącz do subskrybentów newslettera!

Email marketing powered by FreshMail