6. Peneplena Travel Festival – 8. Chorzowski Tydzień Podróży

26. Peneplena Travel Festival – 8. Chorzowski Tydzień Podróży

Opublikowane przez Marta Muszyńska, , w Wydarzenia

Już po raz dwudziesty szósty Koło Geografów Peneplena w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie organizuje podróżnicze retrospekcje pod nazwą 26. Peneplena Travel Festival – 8. Chorzowski Tydzień Podróży. Spotkanie odbędzie w dniach 10-13 grudnia br.

Gospodarzem spotkań z przygodą w dniu 10 grudnia jest Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie przy ul. H. Dąbrowskiego 36. W pozostałe popołudnia, a w sobotę 13.12.2014 r. od godziny 11.30 organizatorzy zapraszają do gościnnych przestrzeni Chorzowskiego Centrum Kultury przy ul.  H. Sienkiewicza 3.

W środę podróżować będziemy po Ameryce PołudniowejAfryce. Następnego dnia przeniesiemy się do Azji. Piątkowe popołudnie poświęcamy „podróżom w pionie”, o których opowiadać będzie między innymi Krzysztof Wielicki – zdobywca Korony Himalajów. W sobotę przed południem do odbycia wspólnych wojaży zapraszamy najmłodszych. Dla nich przewidywane są zabawy w rytmach z Indii i Sri Lanki, a rodzice będą mogli wziąć udział w lepieniu samos – indyjskich pierogów. Po południu znów pojedziemy do Azji, a wieczorem, podobnie jak w poprzednich dniach, wśród festiwalowej publiczności rozlosowanych zostanie wiele ciekawych nagród.

6. Peneplena Travel Festival – 8. Chorzowski Tydzień Podróży

Wśród imprez towarzyszących znalazły się między innymi: degustacja wyśmienitych azjatyckich specjałów przygotowanych przez Restaurację Hurry Curry z Katowic połączona z kulinarnymi warsztatami, wycieczki krajoznawczo-historyczne po Chorzowie i Katowicach, wystawy zdjęć podróżniczych oraz konkurs fotograficzny dla młodzieży.

Honorowy patronat nad 26. PTF objęli: Prezydent Miasta Chorzów oraz Ich Magnificencje Rektorzy Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Marta Muszyńska

Marta Muszyńska

Blogerka, miłośniczka marketingu internetowego. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego. Uwielbia podróżować i planować wyjazdy, chociaż pakowanie nie jest jej mocną stroną. Zakochana w Hiszpanii, często odwiedza wyspy, a jej podróżniczym marzeniem jest Zanzibar. Lubi zaszyć się w domowym zaciszu z kubkiem zielonej herbaty i książką. W wolnych chwilach aktywnie spędza czas - na rowerze lub w biegowych butach, a zimą na łyżwach.

Co warto przeczytać?

  • Wyklęte imperium. Irańskie opowieści - ALEKSANDRA LISEWSKA